Wydział teologiczny upjp2 Dopiero pod koniec dwudziestego wieku
25

Listopad

1 rok ago

Dopiero pod koniec dwudziestego wieku

Dopiero pod koniec dwudziestego wieku
1 vote, 9.00 avg. rating (84% score)

Dopiero pod koniec dwudziestego wieku, ludność dojrzała do tego aby zrozumieć że ekspansja wielkiego przemysłu w dziewicze zakątki naszej planety to jest działanie które w konsekwencji może doprowadzić do nieodwracalnych szkód w kwestii ochrony środowiska. Środowisko w którym żyjemy jest systematycznie zatruwane poprzez uprzemysłowienie rolnictwa, jak i poprzez odpady chemiczne, które są produktem ubocznym wielkich fabryk lub zakładów przemysłowych.
Kwestia ochrony środowiska jest często wykorzystywana jako argument w walce rdzennych ludów przeciw (efektowi) globalizacji ingerującej w ich życie, oraz zmieniającej ich wieloletnią tradycyjność bytowania.
Ochrona przyrody, to hasło które jest obecne w naszym życiu już od dość dawna. Jednak w większości przypadków ograniczano się tylko do haseł, a ich realizacja polegała jedynie na zbieraniu śmieci przez dzieci w ramach tak zwanych- dni ziemi.

W latach osiemdziesiątych były nawet akcje sadzenia drzewek przez młodzież szkolną, które prowadzone były pod patronatem Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Jednak w obecnych czasach nie stosuje się takich praktyk ze względu na kwestię zatrudniania do tego celu młodzieży nieletniej. Dzisiaj władze ograniczają się do stosowania wielkich kar z wycięcie drzewa, nie znajdując sposobu na zorganizowanie masowych imprez ekologicznych , których celem byłoby na przykład posadzenie tysiąca drzewek. Jednak ochrona środowiska nie wygląda tak źle, skoro oferowane są rolnikom dotacje do gruntów które zgodzi się zalesić.

Grunty do zalesiania powinny spełniać kilka warunków takich jak bardzo niska klasa gruntu, graniczenie z już istniejącym lasem, lub ukształtowanie terenu utrudniające uprawę.
Przyroda daje nam bardzo wiele możliwości pozyskania różnego typu energii odnawialnej takiej jak wiatr, promienie słoneczne, czy chociażby całą gamę roślin których uprawa a następnie odpowiednie przetworzenie, pozwala na uzyskiwanie paliwa. Jednak, być może, przyzwyczajenie ludzi do takich dóbr jak ropa naftowa czy węgiel, skutecznie powstrzymuje działania mające na celu wykorzystanie innych źródeł energii. Należy zaznaczyć że odnawialne źródła energii nie kolidują z takim ważnym aspektem, jakim jest ochrona środowiska naturalnego.

Tag:
admin Administrator