Wydział teologiczny uś Jak zostać blogerem?
31

Sierpień

2 lata ago

Jak zostać blogerem?

Jak zostać blogerem?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

W dzisiejszych czasach każdy może zostać bloggerem. Założenie bloga internetowego jest łatwe i w dużej ilości przypadków darmowe. Co właściwie daje nam własny blog? Pamiętnik internetowy to przede wszystkim miejsce w którym możemy wypowiedzieć swoje zdanie, ale także dyskutować o interesujących nas sprawach z tzw. społecznością blogową. Po za tym blogowanie to fajna zabawa i wyzwanie. Własny dziennik internetowy można założyć na kilka sposobów.

Najprostszym jest rejestracja w darmowym serwisie blogowym. W tym przypadku od możliwości zaistnienia w sieci dzieli nas zaledwie kilka znaków, które musimy wpisać w formularz rejestracyjny. Niestety darmowe blogi wiążą się z pewnymi ograniczeniami jak np. limit zdjęć czy czy brak możliwości umieszczania reklam komercyjnych. Jeżeli jesteś bardziej zaawansowanym internautą możesz pokusić się o zakup miejsca na serwerze oraz domeny i instalację własnego skryptu blogowego tj. WordPress czy Joomla – są to gotowe systemy dzięki którym będziesz mógł prowadzić swojego bloga.

Największą popularnością cieszą się blogi tematyczne, dlatego jeżeli chodzi Ci po głowie założenie własnego bloga nim to zrobisz zastanów się o czym chcesz pisać. Ustalenie jednego tematu, którego będziesz się trzymać przez cały czas pozwoli Ci na znacznie lepsze wypromowanie bloga oraz ułatwi pozycjonowanie.

To ostatnie znane także jako SEO (z ang. Search Engine Optimization) szereg procesów jakie trzeba wykonać by nasz blog wyświetlał się w przeglądarkach internetowych na wysokich pozycjach. Pozycjonowanie to niezwykle ważny element w życiu każdego bloga i strony internetowej. Blog który jest dobrze wypozycjonowany w Google każdego dnia będzie przyciągał coraz to nowych czytelników. Jak pisać bloga?

Pozycjonowaniem bloga możesz zająć się sam, jednak jest to proces dość żmudny i wymagający wiedzy. Na szczęście w internecie istnieje wiele firm, które za drobną opłatą zapewnią twojej stronie wzrost popularności. Gdy już twój blog funkcjonuje, a statystyki odwiedzin rosną pozostaje się tylko cieszyć i publikować nowe wpisy. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że gdy twój blog zdobędzie dużą popularność zaczniesz na nim zarabiać.

Podobne tematyczne wpisy o edukacji:

Tag:
admin Administrator